WhatsappAnasayfa Kayıt olGiriş yap

Neden İşyerimi E-ticarete çevirmeliyim?


Neden İşyerimi E-ticarete çevirmeliyim?
  • 20-08-2021 08:14:12
  • Ahmed

Neden İşyerimi E-ticarete çevirmeliyim?

Son yıllarda insanların tüm alışverişlerini internet üzerinden online olarak yapmaya başlaması e-ticaret sektörünün gelişmesine yol açtı. Neden işyerimi e-ticarete çevirmeliyim sorusu için küçük ya da büyük işletmelere şu şekilde açıklama yapmak mümkün; Artık firmalar mağazalardan satış yerine çevrimiçi olarak müşterilerine ürün pazarlıyorlar. Bu şekilde çok daha geniş müşteri kitlesine ulaşma şansını yakalayan firmalar ticari hacimlerini de bu yolla büyütmeyi hedefliyor. Özellikle 2020 yılında 2019'a göre e-ticaret sektöründe yapılan alışveriş hacminin %64 oranında çoğalması firmaları internet üzerinden hizmet sunmaya sevk etmiştir. Peki firmanızı neden e-ticaret sektörüne taşımalısınız? Bunun cevabını şu şekilde açıklamak mümkün;

Son 10 yılda alışveriş sektöründeki finansal hareketliliğin büyük bir kısmı online ticaret ile yürümektedir. Firmasını web yazılım hizmetleri ile internet ortamına taşıyan markalar bu kar payına daha fazla ortak olmaktadır.

Online alışveriş ile firmalar 7/24 müşterilere satış yapabilmektedir. Gerçek mağazalara oranla çok daha fazla bir zaman diliminde ticaret sağlamak firmaların kar payını yükseltmektedir.

Lokal mağazalara göre online alışveriş ile müşterilere satış yapan firmalar çok daha geniş insan kitlesine hitap etmekte ve ticari hacmini genişletmektedir. Bunun için firmaların bir web yazılım sitesi aracılığı ile kaliteli bir internet sitesi kurması yeterlidir.

E-ticaret sitesi kuran firmalar için ödenen ücret bir mağaza açmak için harcanan ücretten çok daha düşüktür. Bu şekilde firmalar önemli bir maliyet yükünden kurtulmaktadır.

Son 2 yıldır devam eden salgın nedeni ile kullanıcılar tüm ihtiyaçlarını evlerinden internet üzerinden görmektedir. Web sitesi olmayan markalar bu nedenle bu pastadan daha az dilim almaktadır.

Neden işyerimi e-ticarete çevirmeliyim diyen firmalar için yukarıdaki maddeler aydınlatıcı olacaktır. Kaliteli bir web yazılım firması, tüm markalar için internetten ticaret yolunu açarak daha büyük kar payı elde etmelerine yardımcı olacaktır. 

Blogda Ara

Bizi Takip Edin

promo